Že mezi migranty je hodně lidí, které bychom mezi námi raději neviděli?

Že mezi těmi migranty je hodně lidí, kteří mají o západu zkreslené představy, kteří byli masírování propagandou? Neuznávají rovnoprávnost žen? Že bude mezi nimi i mnoho kriminálních živlů?

Třeba jako na tomhle videu: http://youtu.be/dxfyjKqq-n8 (jinak komentář k tomu jednoho dobrovolníka je zde: http://slatinany.farnost.cz/index.php?mn_post=85)

Asi jo, to je pravděpodobné. Ale co s tím?

Nechat je v Srbsku na hranicích, ať je pošlou zpět do Turecka tam je vysadí na Syrských hranicích? To ale nejde, protože s tím nebudou ani Srbové, ani Turci, ani Syřané souhlasit.

A jsme si vůbec jisti, že tam není také mnoho lidí v nouzi, kteří vše co měli dali na tu cestu a teď bychom je vysypali do pouště přímo nepřátelům do náručí?

Navrhuji jiné řešení: pomoct sem dostat významné množství křesťanů přímo z Iráku, kde prokazatelně jsou, kteří se nemají kam vrátit, protože domy zabralo ISIS a kdo se tam vrátí, toho podřežou. Ty křesťany porozdělovat po farnostech, aby nemohli vytvořit nějaké nekontrolované ghetto, přijmout je jako bratry. Když nebudou spolupracovat, tak je podle zákona nechat potrestat. Ale pokud ano, tak

1. jim poskytneme útočiště
  2. získáme pomocníky, abychom vyšli s těmi, kterých se možná oprávněně bojíme, protože znají jejich jazyk, mentalitu, vědí, co od nich očekávat.

Vznik: 17.09.2015 13:42, Autor: rkoblizek, Titul: 13 'Že mezi migranty je hodně lidí, které bychom mezi námi raději neviděli?', Kategorie: uprchlíci-faq* |