Život muslimek v české společnosti

Utlačuje islám ženy a brzdí integraci přistěhovalců? Podívejme se na fakta.

V propagačním plátku Přírodovědecké fakulty UK vyšel stručný článek o sociologickém výzkumu muslimské komunity u nás. Je zajímavý tématem, o kterém u nás kdekdo mluví, ale málokdo něco ví.

Celý článek je ve formátu MS Word zde

Kdo nemá čas či náladu ho číst celý, tak aspoň jeho závěr:

"Nelze tedy tvrdit, že by islám komplikoval integraci muslimek do české společnosti. Přesto se všechny setkaly s diskriminací ze strany českého obyvatelstva. Častěji se to projevovalo u žen ze Somálska, které mají navíc odlišnou barvu pleti. Nicméně i ostatní účastnice našeho výzkumu uvedly že zaznamenaly projevy otevřené nesnášenlivosti."

Vznik: 29.01.2017 21:38, Autor: rkoblizek, Titul: 346 'Život muslimek v české společnosti', Kategorie: islám* |