Zlé bez milosti zahubí a vinici pronajme jiným vinařům

/1     Poslyšte podobenství: Jeden hospodář vysadil vinici, obehnal ji zdí, vykopal v ní lis a vystavěl strážní věž; potom vinici pronajal vinařům a odcestoval.

Když se přiblížil čas vinobraní, poslal své služebníky k vinařům, aby převzali jeho díl úrody. Ale vinaři jeho služebníky chytili, jednoho zbili, druhého zabili, dalšího ukamenovali.

Znovu poslal další služebníky, a to více než před tím, ale naložili s nimi právě tak.

Nakonec k nim poslal svého syna; řekl si: `Na mého syna budou mít přece ohled!´

Když však vinaři shlédli syna, řekli si mezi sebou: `To je dědic. Pojďme, zabijme ho, a dědictví připadne nám!´ Chytili ho, vyvlekli ven z vinice a zabili.

Když nyní přijde pán vinice, co udělá těm vinařům?"

Řekli mu: "Zlé bez milosti zahubí a vinici pronajme jiným vinařům, kteří mu budou odvádět výnos v určený čas."  (Mt 21:33-41)

Vznik: 01.04.2018 07:09, Autor: rkoblizek, Titul: 445 'Zlé bez milosti zahubí a vinici pronajme jiným vinařům', Kategorie: uprchlíci-informace-bible* |