Zlínská rodina z Afgánistánu

prvni narozeniny

A Ho J,

před více než rokem někteří z nás posílali peníze na účet afgánské rodiny. Paní čekala dítě a protože nemá status "trvalý pobyt", museli si všechna předporodní vyšetření i porod platit. A vy jste jim výměnou za útlou knížečku mých básniček, nebo jen tak, pomohli. Už jsem vám děkoval a dělám to znovu.

Dnes má malý jeden rok. Pozvali mě i s mou rodinou na oběd-hostinu, i na oslavu. Jeho jméno
znamená v překladu Ráj.

V příloze posílám nějakou fotku, a tady přidám básničku, kterou jsem mu dnes napsal:

REZWANOVI

Země je kulatá a živá

jak tvoje oči,

a stejně tak září

Boží Láskou.

Země je úrodná a hřeje,

dává všemu růst.

Ať tvoje oči, Rezwane,

hřejí všechny, kteří se chvějí zimou,

ať je tvé srdce úrodné

a dává všemu růst.

Ať ve tvé blízkosti

zakouší lidé Ráj,

tak jako já ho poznávám

ve tvých očích.

Aleš

P.S.: před obědem jsme  se spolu pomodlili, pan Ali verši z Koránu, já svými slovy. Naše rodina má ve zvyku držet se při této modlitbě za ruce, dnes jsme se drželi všichni.

Vznik: 02.05.2016 21:19, Autor: alesk, Titul: 287 'Zlínská rodina z Afgánistánu', Kategorie: uprchlící-svědectví-u-nás* |