farní Audioknihovna

Svět není černobílý / Duchovní poslouchání

Jste odjinud? Zaveďte si taky takovou! Nevíte si rady? napište si o podklady ... knihovny správci.

Na čtení máme stále méně času. Jenže v knihách jsou také věci, které stěží najdeme jinde. Možná škoda se o ně připravit, možná škoda zbytečně opakovat chyby předků či se ochudit moudrost lidí s nadhledem. Není to nutné, když se knihy dnes dají také poslouchat.

Farní virtuální knihovna rozšiřuje nabídku o volně a legálně na internetu dostupné nahrávky knih, povídek, vzdělávacích pořadůpřednášek a hudby. Velká část titulů je z audioarchivu Proglasu a mají něco společného s křesťanstvím (hodnoty, učení apod.). Svět není černobílý je odvozen od Duchovního poslouchání s tím rozdílem, že ze seznamu jsou vyjmuty čistě náboženské tituly.

audioknihovna Svět není černobílý - titul  audioknihovna Duchovní poslouchní - titul

Možnosti poslechu:

On-line z internetu

Např. přes odkazy přímo v seznamu naší knihovny. Některé nahrávky zde mají také výpisky s časy pro snazší vyhledání určité části a stručný popis obsahu, autora apod.

USB disk

Pro poslech na počítači a USB přehrávači.

USB disk (fleška) s vybranými nahrávkami poslechů z naší knihovny. Originál USB disku pouze se vzdělávacími pořady lze zakoupit u Proglasu  zde (v ceně 400Kč je i příspěvek na provoz neziskové organizace Radio Proglas, které většinu nahrávek vytvořilo), pro členy klubu za 300Kč, poštovné kolem 100Kč, ale posílají to zbytečně draho, možná by šlo s nimi dohodnout poslání jako doporučené psaní nebo obyčejně, to by mělo stát 20-40Kč; samozřejmě výhodnější je objednat víc kusů za jedno poštovné

Některé nahrávky jsou kvůli autorským právům pouze v přehrávačích a zde nejsou (Učedníci apod.).

obal na flešku

Malá SD karta (TF) pro mobil nebo tablet

TF karta má stejný obsah jako USB disk a umožňuje výběr a poslech ve standardní aplikaci pro přehrávání na mobilu, tabletu nebo MP3 přehrávači.

přehrávač na dotykáči

mp3 přehrávač

S velmi jednoduchým ovládáním.

Funguje jako kazeťák. Nevyžaduje počítač, internet ani technické znalosti. Některé mají baterii, takže nevyžadují dokonce ani přívod proudu. Postavíte, nastavíte číslo nahrávky a posloucháte.

koupený přehrávač

Na světových eshopech lze koupit levné přenosné mp3 přehrávače s baterií už kolem 500Kč. Před vlastním nákupem doporučuji poradit se o konkrétním typu s někým, kdo ho má. Protože nahrávek jsou stovky, je dobré mít možnost volit aspoň čtyřmístné číslo pořadu.

přenosný mp3 přehrávač z nějakého eshopu

podomácku vyrobený

amatérský mp3 přehrávač s čínským modulem

Přehrávač si může elektro-kutil zhotovit z nepotřebného rádia či kazeťáku zabudováním modulu. Náklady na nové díly jsou kolem 200Kč (bez práce). Navíc se ušetří příroda: jeden přístroj se nezlikviduje a jiný nový se nemusí vyrobit.

amatérský mp3 přehrávač

mp3 radio-vysílač do auta

Pro poslech na obyčejném radiopřijímači.

Chcete poslouchat v autě a nemáte v něm přehrávač USB disků? Zkuste tohle. Má podobný obsah jako USB disk.

V obchodech se tento převodník prodává kolem 200Kč. Na čínských eshopech ještě levněji - i když na těch prosím nečekejte velkou kvalitu, za málo peněz, málo muziky.

Tento přístroj vysílá radiové vlny v pásmu VKV, takže si ho prostě naladíte na skoro každém rozhlasovém přijímači. Podle ČTÚ lze podle článku 9 všeobecného oprávnění VO-R/10 taková zařízení v ČR provozovat v kmitočtovém pásmu 87,5–108 MHz s vyzářeným výkonem do 50 nW při splnění dalších standardních podmínek pro elektroniku v prodeji (CE, prohlášení o shodě apod.).

nějaký mp3 radiovysílač

Audioknihovna do čekáren

Znáte či máte čekárnu, kde hraje dokola nějaká jalová radiostanice? Nabídněme čekajícím možnost volby poslechu.

Funguje to následovně: Do čekárny se umístí přehrávač s audioknohovnou, seznam skladeb, ovladač a stručný návod k obsluze (na obrázku). Přístroj má i radiopřijímač, kdyby někdo trval na té jalové radiostanici.

Znáte-li odvážného provozovatele živnosti s čekárnou, může v ní takto vzniknout místo poučení a inspiraci.

návod k poslouchání

Audioknihovna do zařízení pro seniory

Znáte někoho, kdo pracuje v důchoďáku, LDN, hospicu či nemocnici? Nabídněme pacientům a klinetům možnost poslechu "něčeho jiného".

Funguje to následovně: pacientům se nabídne a půjčuje přehrávač s audioknihovnou. Odpovědný a ochotný pracovník zařízení poradí s obsluhou a hlídá, aby se přístroj někde nezaložil nebo neztratil.

Samozřejmě je k tomu nutný souhlas vedení. V případě požadavku lze z obsahu odstranit čistě náboženská támata. (Avšak je trochu problém s případným rozšiřováním nabídky o komerční nahrávky kvůli autorským právům.)

Další informace

Pro další informace k přehrávačům a Duchovnímu poslouchání se prosím obracejte na správce knihovny.

Vznik: 18.09.2017 09:28, Titul: 16 'Duchovní poslouchání', Shlédnutí celkem 147 (za měsíc 31, týden 10, dnes 1, e)