společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^fejeton: byl jednou jeden dopravní podnik...

Kdo má rád podobenství...

Představme si dopravní podnik. Máme skvělého ředitele, budovy, školící zařízení. V garážích máme čisto, stále se uklízí, aby nebylo nikde ani smítko. Školíme se pravidelně v předpisech, jak přistupovat k cestujícím, používáme k tomu nejmodernější poznatky a zároveň původní texty tvůrce zákonů, který sám svými primitivními prostředky přepravoval úplně cizí lidi - smradlavé, sprosté, nevděčné. 

Mnoho lidí se v našem podniku věnuje akcím pro ostatní zaměstnance, věnuje tomu hodně času. Mnozí se při tom snažíme nějak přispět. Kdo nechce přispět, vůči tomu necítíme dobré pocity. Dáváme si velký pozor, jak sami řídíme naše rodinná auta, napomínáme se, kdo by jak mohl řídit lépe.

Akorát jsme ještě moc nezískali odvahu vyjet do ulic a na silnice a vozit cizí lidi, kteří v našem podniku nepracují... Jen sem tam někdo nesměle vyjede. Říci kolegovi z podniku, aby sedl za volat a vyjel ven je sprosté a nezdvořilé, může vést i k vyloučení z podniku. V lepším případě se ozve: tak si je voz, když Tě to baví. Mé povolání je ....mýt v podniku okna, zkrášlovat školení hudbou, přispívat na opravu garáží a provozních budouv, okopávat zahrádky kolem depa...co bys ještě nechtěl - co děláš ty pro krásu našeho dopravního podniku? Kdo chce svézt, ví přece, kde je dopravní podnik. Může přijít k nám a poprosit, pak ho někam dovezu....ale vnucovat se mu nebudeme, co když ani svézt nechce?

Co je to? (:

Vznik: 26.10.2017 15:34, Autor: rkoblizek, Titul: 409 'fejeton: byl jednou jeden dopravní podnik...', Kategorie: co_nas_zaujalo, Shlédnutí­ celkem 111 (za měsíc 4, týden 1, dnes 1, e)|

Komentáře

K článku nejsou zatím žádné komentáře!

Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: