společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^


Obsah tohoto příspěvku vyjadřuje názor autora uvedeného pod příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

Jirsa: Uprchlickou vlnu musíme zastavit za každou cenu

Rozhovor s panem Jirsou, senátorem a starostou jednoho městečka, který už delší dobu lobuje pro zastavení uprchlické vlny silou.
 
https://www.youtube.com/watch?v=9wP5VWMLd-c&feature=youtu.be
 
O svých zkušenostech z Balkánu mluvil jen krátce, např:
Většinu času věnuje své idei, že tu vlnu je třeba zastavit, kterou vyvozuje ze dvou předpokladů, bohužel však netvrdí, kde na to přišel:
Navruje:
Připuští, že potřebným bychom mohli pomoci, to zní hezky, ale má to háček. Neuvádí, jak pozná potřebného ten, kdo zavře hranice a lodě bude tahat zpět.
Nám skuteční lidé svědčili, že oficiální cestou je defacto NEMOŽNÉ pro lidi v nouzi a ohrožení se OFICÁLNĚ DOSTAT  - vizte: http://slatinany.farnost.cz/beseda-o-uprchlicich-slatinany-8-10-2015.html

Vznik: 24.10.2015 20:18, Autor: rkoblizek, Titul: 130 'Jirsa: Uprchlickou vlnu musíme zastavit za každou cenu', Kategorie: uprchlíci-faq*, Shlédnutí­ celkem 137 (za měsíc 3, týden 1, dnes 1, e)|

Komentáře

[3] Felix Holzman 26.10.2015 05:59
Jira je klasický případ "korporátního psychopata": vypočítavý, přesvědčivý, soutěživý, ale naprosto bezcitný - http://www.ceskatelevize.cz/porady/10439752092-ryba-smrdi-od-hlavy/
[2] rkoblizek www 24.10.2015 23:28
Otevřte mi (a mně podobným) prosím oči, každý máme třeba jiný názor nebo jiné poslání, ale pravda je jen jedna. Třeba mi pomohou odpovědi na tyto otázky:

Proč pan Jirsa uvádí zjevně nepravdivé informace? Mají pak vývody z těchto informací nějakou cenu? Koukali jste na ty mnou přidané odkazy, které jsou nejméně stejně důvěryhodné, ale dokazují něco jiného? Nebo si poslechli opravdu dobrou Zdeňkovu "pod lampou" (s jeho vědomím odkaz umístěn na http://slatinany.farnost.cz/pod-lampou-slovensti-novinari-o-situaci-v-madarsku.html i s poznámkami)

Fakt si myslíte, že 700mil. Evropu je třeba i před 20mil uprchlíky nutné chránit ostnatým drátem se zbraní v ruce?

Jak návrh pana Jirsy "uzavřít Evropu" umožní technicky pomáhat potřebným Pokud Evropu obeženeme ostnatým drátem? jak pozná úředník na hranicích Maďarska, jestli dotyčný utíká před válkou? Toho zajímá jen vízum. Kde ho dotyčný vezme? Na ambasádě v Libanonu? Než odpovíš, koukni prosím sem http://slatinany.farnost.cz/beseda-o-uprchlicich-slatinany-8-10-2015.html, jak to chodí, když někdo postupuje lege-artis.
Tak bychom mohli Evropu změnit vízovou politku a ten proces prověřování předsunout do dotyčné země. Ale to pan Jirsa premiérovi nenavrhuje. Bez toho těm lidem prostě zavřeme dveře před nosem.

Jinak i já mám starost o své děti a možná i vnuky. S mým přístupem tu bude možná víc černých, ale třeba se zase budu těm dětem moci podívat do očí.
Nebojíte se, že necháme-li samaritána zahynout před branami, budou jeho kosti volat do nebe za nás?
[1] rkoblizek www 24.10.2015 20:23
Není pravda, že chodí úplně volně do EU: https://www.youtube.com/watch?v=YbUoCbhV1ek
Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: