Migranty do Evropy pozvala Merkelová, tak ať se o ně postará

Mně se to ale nezdá; nenašel jsem sice konkrétní citace, ale nevěřím, že zvala do Evropy somálce, černohorce, íránce, afgánce. Spíš jsme zase skočili někomu na špek, udělal z nás hlupáky a my teď kvůli tomu střílíme mimo. Hraje na naše emoce a sbírá politické body.

Abychom zjistili pravdu, tak by to chtělo asi mít výpis jejích výroků včetně souvislostí - máte-li, prosím dodejte.

Co já vím, tak mluvila o v tom smyslu, že "žádného uprchlíka ze Sýrie nepošleme zpět".

Jestli to je tak, tak to akorát citovala mezinárodní dohody, které platí už 60 let: http://slatinany.farnost.cz/nase-zeme-se-smluvne-zavazala-skutecne-a-slusene-uprchliky-nevyhostovat.html

Mezinárodní ochrana se samozřejmě netýká Albánců, Černohorců, Kurdů z Turecka apod. Ty mohou přijmout jako zahraniční pracovníky (jako my Slováky, Ukrajince, Mongoly, Vietnamce), ale o těchto se nemluví v souvislosti s přerozdělením.

Dokládá to i to, že v roce 2014 akceptovalo německo jen asi 42% žádostí o azyl. The Economist shrnuje podporu a uznané žádosti v některých zemích v roce 2014
statistika dávek a přijatých azylantů některých zemí v roce 2014

Vznik: 28.10.2015 14:40, Autor: rkoblizek, Titul: 144 'Migranty do Evropy pozvala Merkelová, tak ať se o ně postará', Kategorie: uprchlíci-faq* |