společenství při farnosti sv. Martina ve Slatiňanech

"Ite, missa est." ^


Obsah tohoto příspěvku vyjadřuje názor autora uvedeného pod příspěvkem anebo citovaných zdrojů a nepředstavuje oficiální postoj církve.

Migranty do Evropy pozvala Merkelová, tak ať se o ně postará

Mně se to ale nezdá; nenašel jsem sice konkrétní citace, ale nevěřím, že zvala do Evropy somálce, černohorce, íránce, afgánce. Spíš jsme zase skočili někomu na špek, udělal z nás hlupáky a my teď kvůli tomu střílíme mimo. Hraje na naše emoce a sbírá politické body.

Abychom zjistili pravdu, tak by to chtělo asi mít výpis jejích výroků včetně souvislostí - máte-li, prosím dodejte.

Co já vím, tak mluvila o v tom smyslu, že "žádného uprchlíka ze Sýrie nepošleme zpět".

Jestli to je tak, tak to akorát citovala mezinárodní dohody, které platí už 60 let: http://slatinany.farnost.cz/nase-zeme-se-smluvne-zavazala-skutecne-a-slusene-uprchliky-nevyhostovat.html

Mezinárodní ochrana se samozřejmě netýká Albánců, Černohorců, Kurdů z Turecka apod. Ty mohou přijmout jako zahraniční pracovníky (jako my Slováky, Ukrajince, Mongoly, Vietnamce), ale o těchto se nemluví v souvislosti s přerozdělením.

Dokládá to i to, že v roce 2014 akceptovalo německo jen asi 42% žádostí o azyl. The Economist shrnuje podporu a uznané žádosti v některých zemích v roce 2014
statistika dávek a přijatých azylantů některých zemí v roce 2014
http://www.economist.com/news/europe/21662597-asylum-seekers-economic-migrants-and-residents-all-stripes-fret-over-their-place-looking 

 

Vznik: 28.10.2015 14:40, Autor: rkoblizek, Titul: 144 'Migranty do Evropy pozvala Merkelová, tak ať se o ně postará', Kategorie: uprchlíci-faq*, Shlédnutí­ celkem (za měsíc , týden , dnes , e)|

Komentáře

[6] rkoblizek 27.03.2016 23:08
A Němce a Italy je nefér kritizovat, že je zachytávají a aspoň nějak drží pod kontrolou, když sami nejsme ochotni ani pohnout prstem. Jen kritizovat, to nám jde, rostou nám ramena, když jsem za větrem. Není to absurdní? Nesouhlasím se všemi názory a rozhodutími Merkelové, ale oceňuji, že jen nekecá a něco dělá. Občas se splete, ale kdo nic nedělá, ten nic nezkazí - což je heslo našich politků - za to jim máme tleskat? Ale bez Němců a Švédů by se ten milion migrantů potuloval Evropou naprosto bez kontroly, oni by je asi dokázali vytlačit - kam? No třeba k nám. Tak je férové jim třeba 1% pomoci zpracovat, než se úplně podaří zavřít hranice (což je asi i technický problém, když třeba jen Řecko má 3000 ostrovů a oplotit je tak snadno jako Maďarsko asi nepůjde).
[5] rkoblizek 12.03.2016 00:01
Nevznikla ta vlna spis proto, ze
a) Turecko je uz nasycene (3mil uprchliku)
b) prevadeci se zdokonaluji a Evropa se jim donedavna nebranila, protoze se NEDOKAZALA DOHODNOUT?

A proc se nedokazala dohodnout? Kvuli merkelove? Anebo kvuli takovym politikum, jako je prezident, ktery misto aby se ucastnil mezinarodni schuzky o bezpecnost, se chvasta na pokecu s obcany v Jablonnem?

Vubec bych se nedivil, ze ti, kteri krici proti migrantum nejvice, schvalne blokuji reseni situace, protoze z toho maji politicke body?

Spravne se tu ptate: co z toho Nemci maji, ze to resi? Nic. Ale u nas si na migrantech 1/3 politiku zvysila popularitu o 10%....
[4] rkoblizek 09.03.2016 09:58
Dávám k zamyšlení: "...Děkuji (..) za Merkelovou (..) jednou se o ní budeme učit podobně jako o Nicolasi Wintonovi v hodinách dělejepisu..."(Universum 4/2015 str.31, rozhovor Kristýny Boháčové s Jakubem Múčkou - oba byli dobrovolníci na Balkáně a narozdíl od většiny z nás se setkali se stovkami migrantů)
[3] rkoblizek www 15.12.2015 21:06
Blisty 15/12/2015: CDU se znovu semkla kolem Merkelové
[2] rkoblizek www 21.11.2015 21:19
Už jsem se těšil, že se dozvím, jak konkrétně a kdy pozvala uprchlíky do Evropy, protože já slyšel jen o Syřanech, kteří tvoří jen menšinu a kteří mají v zemi opravdu válku. Ale v tomto článku se píše: " Podle něj svými výroky v podstatě vyzvala běžence, aby se z Maďarska přesunuli do Německa. " - jako že Maďarsko není v Evropě? Aha, tak k tomu asi už fakt není co dodat.
Přidání komentářeBold text Italics Underline Strikethrough Link    :-) ;-) 8-) :-D :-P :-O :-( :-/ ;,( ]:-D :-[

Upozornění: Tato diskuse je moderovaná, každý komentář musí být schválen administrátorem!
Ochrana proti spamu. Napište prosím číslici šest: