Odpovědi na dopis

Zde jsou odpovědi na dopis, který jsme poslali poslancům, abychom podpořili úpravy legislativy ve prospěch legálních uprchlíků, t.j. těch, kteří jsou fakt v nouzi (http://slatinany.farnost.cz/dopis-poslancum-za-pomoc-skutecnym-uprchlikum.html).

Zdá-li se vám, že odpovídají jen poslanci některých stran, tak nás to také překvapuje, asi mají v každé straně jinou kulturu reakce na podněty občanů. Je jen náhoda, že odpovědi sbíráme na stránkách křesťanů. Dopis byl psán nábožensky neutrálně a byl to dopis občanů, i mezi signatáři byli křesťané i nekřesťané, takže tím to nebude.

Vznik: 15.12.2015 16:30, Autor: rkoblizek, Titul: 204 'Odpovědi na dopis', Kategorie: uprchlíci-petice* |

[10] rkoblizek 06.04.2016 12:37
Odpověď z ministerstva vnitra na dotaz, proč se aktuálně tak dlouho čeká na rozhodnutí o azyl nebo doplňkovou ochranu je zde
[9] rkoblizek 04.02.2016 11:00
Vilém Anzenbacher, asistent Daniela Hermana (KDU-ČSL): Pan poslanec mne pověřil odpovědí na Váš dopis, za který velmi děkuje. Otázka přesunutí 153 syrských křesťanů byla z mnohých důvodů značně komplikovaná, nicméně se podařilo dne 14. 12. 2015 na jednání vlády odhlasovat jejich přijetí do České republiky. Abychom však zachovali právní stát, musíme se při rozhodování pohybovat v hranicích naší zákonné úpravy. Další postoje KDU-ČSL naleznete na tomto odkazu http://www.kdu.cz/aktualne/uprchlici/principy-reseni-problemu-migrace
[8] rkoblizek www 15.01.2016 16:35
28.12. Ivan Gabal (KDU-ČSL) sdílí náš dojem, že naše země momentálně není otevřena pomoci lidem v nouzi, a sám se snaží situaci zlepšit. Tato neochota je částečně způsobena strachem občanů podporovaným některými politiky. Pozitivně hodnotí rozhodnutí vlády o přesídlení 153 křesťanů v Iráku, ale ani to nebylo jednoduché, protože pro některé kolegy nejde o uprchlíky.
[7] rkoblizek www 14.01.2016 14:58
Pavel Kováčik (KSČM): Děkujeme jménem klubu Komunistické strany Čech a Moravy v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky za Váš dopis, postoupený všem poslaneckým klubům Kanceláří Poslanecké sněmovny. Názory v něm obsažené využijeme při formulování stanoviska klubu k této věci.
[6] rkoblizek www 12.01.2016 12:07
8.1.2016 Jiří Mihola (KDU-ČSL) uvedl, že mu situace lidí hledajících pomoc není lhostejná. V rámci strany i osobně sleduje aktuální situaci v Německu i Rakousku, účastní se jednání i s německými kolegy. Obdivuje, že v Německu se snaží situaci řešit a jen nepřešlapují, i když nesouhlasí se všemi jejich rozhodnutími. Obává se, že ve svém důsledku vyvolávají extrémistické nálady. Myslí, že než na území EU, by bylo vhodnější posílit pomoc v regionu, zejména v uprchlických táborech v sousedních zemích. Také mu je záhadou, proč má pan prezident má takový problém přijmout několik set žadatelů o azyl, aby vypomohlo okolním zemím v EU, když např. kolem roku 2000, když byl sám premiérem, jsme zde měli přes deset tisíc žadatelů ze zemí jako je Afgánistán či Čečensko a většina občanů si toho ani nevšimla.
[5] rkoblizek www 04.01.2016 10:49
17.12.2015. Marian Jurečka (KDU-ČSL) je také pro pomoc slabším a poníženým. Lidovci však důsledně rozlišují mezi uprchlíky, ekonomickými migranty a potenciálními teroristy, k čemuž slouží právě ono dlouhé prověřování. Další rizika zpřístupnění víz a azylu jsou sociální problémy a zvyšování nevraživosti obyvatel vůči menšinám. Současná vláda se snaží, aby přijímání uprchlíků probíhalo efektivně a podle zákona.
[4] rkoblizek www 28.12.2015 14:33
11.12.2015 Podle Leo Luzara (KSČM) navrhnovaná opatření (umožnění i nepřímým příbuzným českých občanů návštěvy ČR, zkrácení azylového procesu a povolení žadatelům o azyl pracovat) nejsou nyní realizovatelná. Některé konflikty, před kterými uprchlíci prchají, zapříčinilo NATO, a to by je mělo řešit na místě. V žádném případě nesouhlasí s rozlišování uprchlíků podle vyznání (na křesťany apod.).
[3] rkoblizek www 17.12.2015 09:25
16.12. Jan Bartošek (KDU-ČSL) je pro pomoc těm, kteří u nás žádají o azyl, pokud to opravdu potřebují, a nikoli ekonomickým migrantům. Především by však řešil příčiny, tedy např. války v Sýrii nebo Iráku. Podporuje pomoc 153 Iráčanům prostřednictvím Generace 21 a dalších nevládních neziskových organizací.
[2] rkoblizek www 16.12.2015 11:01
11.-16.12.2015 Roman Málek, asistent Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL): P.Bělobrádek podporuje jednorázovou snahu Generace21. Zdlouhavost vyjednávání (11 měsíců) je v zájmu občanů ČR.
K požadavku systémových změn: Podmínky pro víza neurčuje pouze zákon, ale i např. ministerstvo vyhláškami, směrnicemi apod.. Lidová strana momentálně neplánuje iniciovat žádnou změnu vízových nebo azylových pravidel.
[1] rkoblizek www 15.12.2015 16:33
15.12.2015 - Robin Böhnisch (ČSSD) podporuje pomoc trpícím lidem z Blízkého Východu, kteří ztratili bezpečný domov, včetně snahy Generace 21 na pomoc 153 Iráčanům.