Výzva předsednictva České biskupské konference

Naše farnost se připojuje k výzvě České biskupské konference ke vzpomínce na brutálně zavražděného francouzského kněze Jacquesa Hamela v Saint-Etienne-du-Rouvray tím, že v úterý 2. srpna 2016, v den jeho pohřbu, v 15 hodin rozezní ve své farnosti zvony.

Více k iniciativě zde: http://www.cirkev.cz/cs/aktuality/160729vyzva-predsednictva-cbk-k-rozezneni-zvonu

Z článku: "...Chceme připomenout, že nešlo o výjimečný čin osamělého šílence, ale o čin, který jen dovršil stále narůstající počet útoků na křesťanské kostely, modlitebny a synagogy po celé Evropě. Útoků, o nichž většinou mlčí jak média, tak politici. Jen ve Francii bylo v roce 2014 zaznamenáno na 600 takovýchto útoků žhářství, vandalismu apod., což v těchto dnech vyvrcholilo i lidskými oběťmi. Vzpomínáme nejen na umučeného kněze, ale i na řeholnici, která byla těžce zraněna...."

Vznik: 01.08.2016 22:20, Autor: boguslawp, Titul: 301 'Výzva předsednictva České biskupské konference', Kategorie: aktuality |

[3] rkoblizek 01.09.2016 21:16
vypadá to, že před časem vydaná "Výzva předsednictva biskupské konference", která vyzývala ke protestnímu zvonění proti muslimům, ke kterému se přidala i naše farnost, uváděla ve své textu nepravidvé informace:

Ve skutečnosti
Stačí se podívat na stručné shrnutí údajů francouzského ministerstva vnitra z roku 2015, abychom zjistili hned několik omylů. Útoky na náboženské stavby a hřbitovy křesťanů, židů a muslimů jsou pravidelně zaznamenávány od roku 2008. Mezi lety 2008–2014 došlo k celkovému nárůstu útoků o 80 % (tento údaj byl zřejmě chybně interpretován jako meziroční nárůst), přičemž k největšímu meziročnímu nárůstu došlo mezi lety 2008 a 2009. V roce 2014 došlo celkově k 591 útoku, z toho 467 směřovalo proti křesťanským objektům (tj. 79 % z celkového počtu útoků), 64 proti židovským objektům (10,8 %) a 60 proti muslimským objektům (10,2 %). Zajímavá je nepochybně motivace těchto útoků. ČBK o ní nic neuvádí a ve výzvě předsednictva ČBK z 29. července se mluví o žhářství a vandalismu. Podle údajů francouzského ministerstva vnitra mezi 467 útoky proti křesťanským objektům bylo 9 charakteru satanistického, 28 mělo souvislost s rasismem, 19 s anarchismem a ostatní měly charakter zištný, tj. jednalo se o krádeže, což byl zcela převládající motiv. Zpráva zdůrazňuje, že tyto činy policie systematicky sleduje a vyšetřuje, neboť zasluhují jasné morální odsouzení a exemplární potrestání. Zároveň se dočteme, že v lednu 2015 byl zřízen zvláštní úřad prefekta pro koordinaci ochrany náboženských objektů. Tvrzení ČBK o nečinnosti politiků a státních orgánů ve Francii se tedy evidentně nezakládá na pravdě.

Zdroj http://christnet.cz/clanky/5759/vrteti_kardinalem.url

Co si o tom máme myslet?
[2] rkoblizek 09.08.2016 14:20
Příčetný a hlavně pozitivní (=křesťanský) pohled na tento smutný případ je zde Vacek: Zlo nás má vyburcovat, ne však k nenávisti či strachu.
[1] rkoblizek 03.08.2016 07:23
Doufejme, že smysl této akce není posilování strachu z islámu, o který úspěšně usiluje Daeš, aby vrhl drtivou většinu z 2 mld. slušných muslimů na stranu radikálů, kteří díky tomu budou pak moci rozpoutat svou "poslední svatou válku"...
Kdo chce znát více pravdu a méně spekulace o islámu, doporučuji pěkný seriál z Proglasu od jednoho teologa; v knihovně k němu máme výpisky a odkazy zde Islám - znamení doby.