Články zařazené v kategorii "akce":

Modlitby za duchovní povolání ve Slatiňanech

MODLITBY ZA KNĚŽSKÁ, ŘEHOLNÍ A OSTATNÍ POVOLÁNÍ VESLATIŇANECH

modlitba růžence

mše svatá

adorace,

11: 15

občerstvení,

křížová cesta

Program:

20-21:00

možnost promítání filmu

soukromá tichá adorace

Příležitost ke svátosti smíření po celou dobu vyjma mše svaté a adorace

Kdy:         KAŽDOU DRUHOU SOBOTU V MĚSÍCI
                        14.1. 11.2, 11.3, 8.4, 13.5., 10.6., 8.7., 12.8., 9.9.,  14.10.,  11.11.,  9. 12. 2017

Kde:         v klášterní kapli Nádražní 153, asi 250 m od vlakového nádraží

Srdečně Vás zvou kněží chrudimského vikariátu a sestry františkánky

Modlitby matek (za děti)

1.skupina: Modlitby matek (za děti) každou středu v klášterní kapli ve Slatiňanech od 19:00 do 20:00

2.skupina: ve školním roce 2015-2016 v pondělí dopoledne po bytech, informace u mě (odkaz na kontakt v patičce)

Pardubice: setkávání mužů

Setkávání chlapů v Pardubicích

"Mladý muž, který neumí plakat, je barbar. Starý muž, který se neumí smát, je hlupák." (Richard Rohr)

Zveme Vás na otevřené společenství mužů sdílejících křesťanské hodnoty, kteří mají zájem upevnit si svého vnitřního ducha a ujasnit si různé postoje a názory ve svém životě. Dále o těchto věcech diskutovat a sdílet je s těmi, kteří prožívají stejné nebo podobné problémy.

Obvyklý program:

• úvodní modlitba
  • bubnování
  • krátké vzájemné představení se v případě nově příchozích
  • čtení úryvku z nějaké ispirativní knihy - s následnou diskusí
  • sdílení - co mě od minule potěšilo a co mě naštvalo
  • závěrečná modlitba

"Setkání chlapů" je každý měsíc ve čtvrtek od 19 do 22 hodin (mimo velkých prázdnin), vždy po dohodě z měsíce na měsíc (nejbližší setkání - viz kalednář na hlavní stránce), v Salesiánském středisku mládeže (vstup od světelné křižovatky)  - srdečně zveme a těšíme se.

Dvakrát do roka, v  prosinci a v červnu probíhají setkání s kulečníkem nebo bowlingem.

V případě zájmu o spolujízdu ze Slatiňan se obraťte na R.Koblíž ka nebo R.Nová ka.

Chrudim: Setkávání nad Biblí

Pod vedením chrudimského jáhna Pavla Starého.

Od ledna 2017 se koná 2x měsíčně ve středu večer.

Co můžete očekávat? Základní informace o Bibli, prostor pro otázky a odpovědi, sdílení a modlitbu. Otevřeno pro věřící i hledající.

Náboženství pro předškoláky

Termíny: 10.4.,22.5. a 26.6.2017 od 16h v klášteře.

Jsou zvány i předškolní děti mimo farnost s průvodci sdílejícími křesťanské hodnoty.

Více informací a kontakt pro ověření termínu a času v daném měsíci zde http://farnostsl.cz/aktuality.php

Út 21.11.2017 Chrudim: ČKA - PUTINOVO RUSKO: Máme se ho bát?

Česká křesťanská akademie z. s.,

místní skupina Chrudim

PUTINOVO RUSKO

Máme se ho bát?

Josef PAZDERKA

publicista

úterý 21. listopadu 201719 hodin

Přednášková síň Vodní zdroje Chrudim

Probíhá s podporou města Chrudim

Ne 12.11.2017 Poutní mše

Poutní mše sv. v kostele sv. Martina je přenesena na neděli 12.11. Po mši sv. bude setkání u kafé na faře. Všichni jsou srdečně zváni.

So 11.11.2017 Připomenutí dne veteránů u pomníku pod zámkem

Při příležitosti dne veteránů v sobotu 11.11. v  11.00 hod. v parčíku za zdravotním střediskem se uskuteční slavnostní poležení květin k památníku obětem 2. světové války za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje, starosty Slatiňan a dalších osobnosti veřejného života. Součástí této slavnosti bude i krátká pobožnost.